Informace pro návštěvníky

Každý návštěvník je povinen dodržovat návštěvní řád.

Doprava:

Hlavní programový prostor Královského stříbření se nachází v parku pod Vlašským dvorem.

Cesta autem:

Kutná Hora leží cca 70 km jihovýchodně od Prahy. Do města i historického centra se během konání akce dostanete bez problému. Parkovat můžete na vyznačených parkovacích stáních v ulicích. Parkovné je nutno hradit pouze v zóně A a B v sobotu od 8:00 – 12:00 hodin. Více informací o parkovacích plochách a výši parkovného zde.

Cesta vlakem:

Kutná Hora leží na železničním spoji Praha – Brno. Pokud budete cestovat vlakem, vystoupíte ve stanici Kutná Hora hlavní nádraží. Z nádraží pak budete pokračovat osobním vlakem do stanice Kutná Hora město (cca 4 km, 10 minut jízdy). Vyhledat spoje.

Ze stanice Kutná Hora město pokračujte pěšky do parku pod Vlašským dvorem (cca 1 km, 10 minut chůze).

Cesta autobusem:

Meziměstské autobusy končí na autobusovém nádraží. Vyhledat spoje.

Dále pokračujte pěšky do parku pod Vlašským dvorem (cca 1 km, 10 minut chůze).

Ubytování:

Pokud se chcete zúčastnit Královského stříbření po oba dva dny, což vřele doporučujeme, neváhejte s rezervací ubytování. V daném termínu jsou ubytovací kapacity v Kutné Hoře rychle obsazené.

Zde najdete seznam ubytovatelů s kontakty.

Případné další tipy na ubytování podá také Informační centrum města Kutná Hora, tel.: 731 801 004, e-mail: infocentrum@kutnahora.cz, denně: 9:00 – 18:00 hodin. Více informací najdete zde.

Kostýmy:

Velmi si vážíme všech diváků, kteří dorazí na akci v historickém kostýmu. Kostýmovaní diváci získávají výraznou slevu na vstupném.

Dobový slovníček:

Pokud byste chtěli na akci zapadnout nejen svým oblečením, ale i mluvou, připravili jsme pro vás slovníček dobových výrazů.